El İmalatı Üfleme Cam Ürünleri

​​​​​Şişecam dünyanın en büyük üç cam üretimi yapan firmalarından biri olmakla birlikte, el imalatı üfleme cam ürünleri üretimlerini gerçekleştirdiği Denizli Fabrikası şüphesiz yaratıcı gücünün kalbini oluşturuyor ve gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

denizli-cam-el-imalati-edit.jpg

Cam üfleme ürünleri için bünyesinde 400 cam üfleme ustası barındıran ve adeta bir ulusal cam akademisi niteliği taşıyan Denizli Cam dünyanın beğeni alan cam tasarımlarından birçoğunu hayata geçirirken dünyanın en ünlü tasarım markalarına da cam üretimindeki bilgi ve deneyimini sunmaktan gurur duymaktadır.

Son yıllarda Denizli, yaratıcı gücünün önemli bir bölümünü Şişecam’ın gözbebeği olan Nude markasına ayırmış durumda.

Üfleme, pres veya pres-üfleme fark etmeksizin tüm cam üfleme ürünlerinde uygulanan özenli işçilik Denizli’nin her zaman imzası olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Denizli, camın doğal rengine en yakın ve en net halini veren kristalinin saflığı ve eşsiz estetiğinden güç alarak, cam endüstrisinde ayrıcalıklı bir konuma sahip. Diğer birçok özelliğinin yanı sıra kumlama, makasla kesim, serigrafi gibi önemli özellikler de fabrikanın ününün artmasına ve dünyanın sayısız markalarının vazgeçilmez ortağı olmasına vesile olmuştur.

Bugün Denizli dünyanın en tanınmış 50’den fazla marka, şirket ve ulusal perakende zinciri için cam eşyası üretiyor.