Şirket Profili

​​Denizli Cam’ın vizyonu, el üretimi cam ev eşyası üreticisi olarak en üst düzey kalite ve tasarım ile dünyada üst sınıf tüketim noktaları ve perakendecilerin tercih edilen markası olmaktır.

Stratejik hedefleri ise; en uygun ekonomik ölçekte ve maliyeti minimumda tutacak koşullarda üretim yapmak, sürekli gelişme, iyileşme, yenilikçi olma ve üretim yeteneklerimizi geliştirmek, üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Kaliteli ve konfor yaratan ürünleriyle yaşama değer katan; insana, doğaya, yasaya saygılı bir şirket olmaktır. ​

​​Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün direktifiyle, ülkenin temel cam ihtiyacını karşılamak üzere 1935 yılında kurulan Paşabahçe, o dönemde başlatılan el imalatı üretimini bugün Türk “camcılık” geleneğinin de yaşatılması misyonu ile Denizli Cam Fabrikası’nda sürdürmektedir. ​​

25.000 adetin üzerinde ürün çeşidi buluna​n Denizli Cam, kaliteli camı nitelikli ve beceri düzeyi yüksek işgücüyle her ürün yelpazesindeki ürünleri üretebilmesi ve üretim kapasitesiyle Türkiye’de lider konumundadır. Denizli Cam Fabrikası Avrupa’nın önde gelen birkaç cam üreticisinden biridir.

Yaratıcılığın el becerisi ve göznuru ile birleşerek emeğin sanata dönüştürüldüğü bir teknik olan el üretiminde, elin becerisi kadar üretimde kullanılan camın niteliği de önemlidir. Denizli Cam uluslararası standartlara göre kristalin olarak adlandırılmaktadır. Kristalin kompozisyonuyla çok berrak ve parlak, aynı zamanda tınısı yüksek ürünler üretilmektedir.

Endüstriyel üretimlerde tasarıma önem veren Paşabahçe’nin, sürekli, nitelikli ve özgün ürün geliştirme üzerine kurulu temel tasarım politikası, Denizli el üretimlerine de yansımaktadır. Pazar odaklı yaklaşımlarda farklı kültürlerden tasarımcılarla işbirliği tercih edilmekte, Türk, Alman, Çek, İtalyan, Finli tasarımcılarla çalışılarak her yıl ortalama 300 özgün ürün tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Denizli ürün tasarımları fonksiyonel ya da dekoratif ihtiyaçlara yönelik yapılmaktadır. Bardak, karaf gibi ürünlerde kullanılabilirliğine/fonksiyona önem verilirken vazo,mumluk gibi ürünlerde ise, yaratıcı ve estetik tasarımların aynı zamanda el imalatı becerisini yansıtıyor olmasına özen gösterilmektedir.